Description
Z Door + Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Front Handle

$2,216.70
Z Door + Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Front Handle
| Select Door Height FT | 9 ft |
|---|---|
| Select Door Height IN | 3 in |
| Select Door Style | Z |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 1 in |
| Select Texture | None |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Top Mount Ultramodern |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| How Many Insertion Points? | 5 |
| Select Front Handle Style | Industric |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 10 in |
| Include Lock? | None |
Reviews
There are no reviews yet.