Description
Z Door + Spoked Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle + Support Header

$1,656.00
Z Door + Spoked Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle + Support Header
| Select Door Style | Z |
|---|---|
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 3 in |
| Select Door Width FT | 5 ft |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Spoked Garrick |
| Select Wheel Style | Original Spoked |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 10 ft |
| Select Track Length IN | 6 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Style | Moor |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 6 in |
| Include Lock? | None |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | Unfinished Stain Grade |
| Select Texture | None |
| Select Header Length FT | 10 FT |
| Select Header Length IN | 6 IN |
Reviews
There are no reviews yet.