Description
Z Door + Classic Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle

$1,429.00
Z Door + Classic Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle
| Select Door Style | Z |
|---|---|
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Width IN | 7 in |
| Select Door Height IN | 9 in |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Texture | None |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Classic |
| Select Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 5 ft |
| Select Track Length IN | 4 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Style | Classic Black Nylon |
| Select Front Handle Style | Moor |
| Select Front Handle Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Select Front Handle Size | 6 in |
| Include Lock? | None |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Back Handle Finish | Oil Rubbed Bronze |
Reviews
There are no reviews yet.