Description
Wind Rivers Entry Door

$2,059.00
Wind Rivers Entry Door
| Select Wood Species | Alder |
|---|---|
| Select Width IN | 0 in |
| Select Width Parts of An Inch | 0 in |
| Select Height FT | 6 ft |
| Select Height IN | 0 in |
| Select Door Knob Boring | No |
| Select Door Style | Wind Rivers |
| Select Glass Style | Vintage |
| Select Door Swing | Inswing |
| Select Hanging Option | Slab |
| Select Sidelight Style | Match Door |
| Include Left Sidelight? | No |
| Select Width FT | 1 ft |
| Select Height Parts of An Inch | 0 in |
| Select Door Function | Single Door |
| Select Door Texture | Rough Sawn |
| Select Hinge Prep | No |
| Select Door Thickness | 1-3/4 in |
| Select Door Finish | Stain Glaze Clear |
| Select Door Handing | Right Handed |
| Include Right Sidelight? | No |
| Include Transom Window | No |
Reviews
There are no reviews yet.