Description
Ultramodern Barn Door Hardware + 5 Panel Door + Front Handle

$1,939.00
Ultramodern Barn Door Hardware + 5 Panel Door + Front Handle
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Hanger Style | Ultramodern |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Wheel Style | Metal Concave Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Soft Stop With Lag |
| Select Track Length FT | 9 ft |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Length IN | 10 in |
| Select Door Thickness | 1-1/4 IN |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Door Style | 5 Panel |
| Select Wheel Finish | Antique Pewter |
| Select Wood Species | Poplar |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 10 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 4 in |
| Select Inserts | Frosted Acrylic |
| Select Finish | Primer White |
| Select Texture | None |
| Select Front Handle Style | Loft |
| Select Front Handle Finish | Brushed Steel |
| Include Lock? | None |
| Select Front Handle Sizes | 10in |
Reviews
There are no reviews yet.