Description
Two Panel Door + Stag Barn Door Hardware + Back Handle + Front Handle

$1,906.70
Two Panel Door + Stag Barn Door Hardware + Back Handle + Front Handle
| Select Door Style | Two Panel |
|---|---|
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Height IN | 3 in |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 11 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Texture | None |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Finish | Bonded Chrome |
| Select Wheel Style | Slyder MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 3 in |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Style | Slim |
| Select Back Handle Size | 6 in |
| Select Back Handle Finish | Bonded Chrome |
| Select Front Handle Style | Moor |
| Select Front Handle Finish | Bonded Chrome |
| Select Front Handle Size | 10 in |
| Include Lock? | None |
| Select Wheel Finish | Unfinished Look |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 6 |
Reviews
There are no reviews yet.