Description
Two Panel Door + Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle

$3,550.55
Two Panel Door + Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle
| Select Door Style | Two Panel |
|---|---|
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Height IN | 10 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Texture | None |
| Select System | Bi Parting |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Hanger Style | Garrick |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Wheel Style | Slyder MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Finish | Rustica Wash |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 12 ft |
| Select Wheel Finish | Unfinished Look |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Front Handle Style | Loft |
| Select Front Handle Finish | Brushed Steel |
| Include Lock? | None |
| Select Front Handle Sizes | 16in |
| Select Style | Rustic Ring |
| Select Back To Back Assembly | No |
| Select Back Handle Finish | Brushed Steel |
Reviews
There are no reviews yet.