Description
Two Panel Door + Classic Barn Door Hardware + Front Handle + Door Decor

$1,913.10
Two Panel Door + Classic Barn Door Hardware + Front Handle + Door Decor
| Select Door Style | Two Panel |
|---|---|
| Select Wood Species | Alder |
| Select System | Standard |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Hanger Style | Classic |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Guide | Wall Mount Double Roller |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Texture | None |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Finish | Barn Grey |
| Select Front Handle Style | Moor |
| Select Front Handle Size | 14 in |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Include Lock? | None |
| Select Clavos Nail Finish | Flat Black |
| Select Strap Hinge Style | None |
| Select Strap Hinge Size | 10" |
| Select Strap Hinge Finish | Flat Black |
| Select Clavos Nail Style | Rustica Clavos Decorative Nail 1" Diameter (set of 5) |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 2 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 1 in |
| Select Track Length FT | 8 ft |
| Select Track Length IN | 4 in |
| Select Strap Hinge Quantity | 1 |
| Select Clavos Nail Quantity | 2 Sets of 5 |
| Select Wheel Style | Classic Black Nylon |
Reviews
There are no reviews yet.