Description
Two Panel Door + Classic Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle + Support Header

$1,241.00
Two Panel Door + Classic Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle + Support Header
| Select Wood Species | Alder |
|---|---|
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Style | Two Panel |
| Select Door Width IN | 1 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Classic |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 8 ft |
| Select Track Length IN | 3 in |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Style | Classic Black Nylon |
| Select Front Handle Style | Forged |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Include Lock? | Barn Door Hook |
| How Many Insertion Points? | 10 |
| Select Style | Rustic Flush |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | Unfinished Stain Grade |
| Select Texture | None |
| Select Header Length FT | 8 FT |
| Select Header Length IN | 6 IN |
Reviews
There are no reviews yet.