Description
Two Panel Door + Back Handle + Front Handle + Support Header + Garrick Barn Door Hardware

$3,114.80
Two Panel Door + Back Handle + Front Handle + Support Header + Garrick Barn Door Hardware
| Select Door Style | Two Panel |
|---|---|
| Select Wood Species | Alder |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Select Front Handle Style | Falcon |
| Include Lock? | None |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Texture | None |
| Select Hanger Style | Garrick |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Track Style | Flat Track |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select System | Bi Parting |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 7 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 9 in |
| Select Track Length FT | 10 ft |
| Select Track Length IN | 4 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Header Length FT | 10 FT |
| Select Header Length IN | 8 IN |
Reviews
There are no reviews yet.