Description
True Door + Stag Barn Door Hardware + Support Header

$1,915.00
True Door + Stag Barn Door Hardware + Support Header
| Select Door Style | True |
|---|---|
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Width IN | 4 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 8 in |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 5 ft |
| Select Track Length IN | 6 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | Barn Grey |
| Select Texture | None |
| Select Header Length FT | 5 FT |
| Select Header Length IN | 8 IN |
Reviews
There are no reviews yet.