Description
True Door + Stag Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle

$1,812.00
True Door + Stag Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle
| Select Door Style | True |
|---|---|
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 4 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 8 in |
| Select Texture | None |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 4 ft |
| Select Track Length IN | 8 in |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 4 |
| Select Front Handle Style | Loft |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Include Lock? | None |
| Select Front Handle Sizes | 16in |
| Select Style | Modern Flush [Loft] |
| Select Back To Back Assembly | Yes |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
Reviews
There are no reviews yet.