Description
True Door + Stag Barn Door Hardware + Front Handle

$1,691.10
True Door + Stag Barn Door Hardware + Front Handle
| Select Door Style | True |
|---|---|
| Select Wood Species | Poplar |
| Select Texture | None |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select System | Standard |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Finish | Grey Steel |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Size | 16 in |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Include Lock? | None |
| Select Front Handle Style | Modern Flush |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 11 in |
| Select Door Height FT | 9 ft |
| Select Door Height IN | 1 in |
| Select Track Length FT | 10 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
Reviews
There are no reviews yet.