Description
True Door + Classic Barn Door Hardware

$1,591.00
True Door + Classic Barn Door Hardware
| Select Wood Species | Alder |
|---|---|
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Door Style | True |
| Select Texture | None |
| Select Hanger Style | Classic |
| Select System | Standard |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Finish | Flat Black |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 9 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 11 in |
| Select Track Length FT | 5 ft |
| Select Track Length IN | 10 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Style | Classic Black Nylon |
Reviews
There are no reviews yet.