Description
Traditional French Barn Door Door + Top Mount Spoked Garrick Barn Door Hardware

$1,865.00
Traditional French Barn Door Door + Top Mount Spoked Garrick Barn Door Hardware
| Select Door Width FT | 2 ft |
|---|---|
| Select Door Style | Traditional French Barn Door |
| Select Door Width IN | 11 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Glass Style | Frosted |
| Select Door Frame / Grid Finish | Flat Black |
| Select Pull Side | Right |
| Select Door Pull Style | Aspect + Aspect |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Top Mount Spoked Garrick |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Original Spoked |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Finish | Flat Black |
Reviews
There are no reviews yet.