Description
Traditional French Barn Door Door + Buck Barn Door Hardware

$3,332.30
Traditional French Barn Door Door + Buck Barn Door Hardware
| Select Door Style | Traditional French Barn Door |
|---|---|
| Select Door Width IN | 2 in |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Door Pull Style | Carriage + Cargo |
| Select Door Frame / Grid Finish | Flat Black |
| Select Glass Style | Clear |
| Select Pull Side | Bi Parting |
| Select System | Bi Parting |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Track Length FT | 12 ft |
| Select Track Length IN | 8 in |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 10 |
Reviews
There are no reviews yet.