Description
Tower Hill Door + Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware

$1,944.00
Tower Hill Door + Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware
| Select Door Style | Tower Hill |
|---|---|
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 3 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 2 in |
| Select Door Frame / Grid Finish | Flat Black |
| Select Glass Style | Frosted |
| Select Pull Side | Left |
| Select Door Pull Style | Aspect + Aspect |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Top Mount Ultramodern |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 9 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Soft Stop With Lag |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.