Description
Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Rip Top Door + Front Handle + Back Handle

$1,993.00
Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Rip Top Door + Front Handle + Back Handle
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Rip Top |
| Include Lock? | None |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Direction | Vertical Rip Top |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 4 in |
| Select Wheel Style | Wood Slyder MK2 – Black Center Barn Door Wheel |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 8 in |
| Select Hanger Style | Top Mount Ultramodern |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 10 in |
| Select Finish | Industrial Bronze |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Fiord |
| Select Back Handle Finish | Bronze |
| Select Front Handle Finish | Industrial Bronze |
Reviews
There are no reviews yet.