Description
Top Mount Spoked Marksman Barn Door Hardware + French Farm Barn Door Door + Support Header

$2,554.00
Top Mount Spoked Marksman Barn Door Hardware + French Farm Barn Door Door + Support Header
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | French Farm Barn Door |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Width FT | 6 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Wheel Style | Original Spoked |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Hanger Style | Top Mount Spoked Marksman |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Texture | None |
| Select Track Length FT | 12 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Wheel Finish | Modern Gold |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Header Length FT | 12 FT |
| Select Header Length IN | 4 IN |
| Select Glass Style | Clear |
| Select Additional Hangers | 1 |
| Select Pull Side | Right |
| Select Door Frame / Grid Finish | Flat Black |
| Select Door Pull Style | Carriage + Cargo |
Reviews
There are no reviews yet.