Description
Top Mount Spoked Garrick Barn Door Hardware + Mountain Modern Door + Support Header

$1,815.00
Top Mount Spoked Garrick Barn Door Hardware + Mountain Modern Door + Support Header
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Door Style | Mountain Modern |
| Add Soft Close? | No |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 6 in |
| Select Wheel Style | Original Spoked |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 2 in |
| Select Hanger Style | Top Mount Spoked Garrick |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Texture | None |
| Select Track Length FT | 7 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Wheel Finish | Unfinished Look |
| Select Finish | Clear Coat Raw Steel |
| Select Header Length FT | 7 FT |
| Select Header Length IN | 4 IN |
| Select Frame Finish | Raw Steel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Pull Side | Left |
| Select Door Pull Style | Shadow + Shadow |
Reviews
There are no reviews yet.