Description
Top Mount Spoked Garrick Barn Door Hardware + Modern Cottage Door

$3,080.76
Top Mount Spoked Garrick Barn Door Hardware + Modern Cottage Door
| Select System | Bi Parting |
|---|---|
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Modern Cottage |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Width FT | 1 ft |
| Select Door Width IN | 10 in |
| Select Wheel Style | Original Spoked |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Hanger Style | Top Mount Spoked Garrick |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Wheel Finish | Flat Black |
| Select Finish | Grey Steel |
| Select Glass Style | Frosted |
| Select Track Length FT | 7 ft |
| Select Track Length IN | 4 in |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Pull Side | Bi Parting |
| Select Door Frame / Grid Finish | Grey Steel |
| Select Door Pull Style | Grain + Grain |
Reviews
There are no reviews yet.