Description
Top Mount Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Horizon Barn Door Door + Support Header

$1,806.53
Top Mount Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Horizon Barn Door Door + Support Header
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Hanger Style | Top Mount Garrick |
| Select Front Handle Style | Fiord |
| Select Wheel Style | Copper Anodized Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Front Handle Finish | Copper |
| Select Front Handle Size | 10 in |
| Include Lock? | None |
| Select Door Style | Horizon Barn Door |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Texture | None |
| Select Finish | Unfinished Paint Grade |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 4 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 2 in |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 8 in |
| Select Header Length FT | 7 FT |
| Select Header Length IN | 0 IN |
Reviews
There are no reviews yet.