Description
Support Header + Mirror Door + Loft Barn Door Hardware

$1,384.00
Support Header + Mirror Door + Loft Barn Door Hardware
| Select Support Header | Support Header |
|---|---|
| Select Door Style | Mirror |
| Select Wood Species | Poplar |
| Select Front Side Style | Mirror |
| Select Back Side Style | Standard Wood |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 9 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 9 in |
| Select Header Length FT | 4 FT |
| Select Header Length IN | 6 IN |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Loft |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 4 ft |
| Select Track Length IN | 5 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Select Additional Hangers | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.