Description
Summerhouse Barn Door Door + Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Front Handle

$2,244.00
Summerhouse Barn Door Door + Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Front Handle
| Select Door Style | Summerhouse Barn Door |
|---|---|
| Select Wood Species | Poplar |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Texture | None |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Top Mount Ultramodern |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Wall Mount Double Roller |
| Select Front Handle Style | Santa Fe |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 12 in |
| Include Lock? | None |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 4 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 1 in |
| Select Track Length FT | 8 ft |
| Select Track Length IN | 8 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.