Description
Stag Barn Door Hardware + Two Panel Door + Front Handle + Back Handle

$3,861.15
Stag Barn Door Hardware + Two Panel Door + Front Handle + Back Handle
| Select System | Bi Parting |
|---|---|
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Two Panel |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Track Length FT | 13 ft |
| Select Track Length IN | 8 in |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 5 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 11 in |
| Select Finish | Barn Grey |
| Select Texture | None |
| Select Assembly | Preassembled |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Front Handle Style | Industric |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 14 in |
| Include Lock? | None |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Back To Back Assembly | Yes |
Reviews
There are no reviews yet.