Description
Stag Barn Door Hardware + Stable Door + Front Handle

$3,969.12
Stag Barn Door Hardware + Stable Door + Front Handle
| Select System | Bi Parting |
|---|---|
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Stable |
| Include Lock? | Barn Door Hook |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 6 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Track Length FT | 24 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Front Handle Size | 14 in |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Modern Flush |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
Reviews
There are no reviews yet.