Description
Stag Barn Door Hardware + 6 Panel Colonial Door + Back Handle

$2,932.55
Stag Barn Door Hardware + 6 Panel Colonial Door + Back Handle
| Select System | Bi Parting |
|---|---|
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | 6 Panel Colonial |
| Add Soft Close? | No |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Wood Species | Poplar |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Door Thickness | 1-3/8 IN |
| Select Finish | Modern Gold |
| Select Back Handle Size | 6 in |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Track Length FT | 12 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Back Handle Finish | Oil Rubbed Bronze |
Reviews
There are no reviews yet.