Description
DIY Door Frame Door + Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle + Support Header

$781.00
DIY Door Frame Door + Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle + Support Header
| Select Door Style | DIY Door Frame |
|---|---|
| Select Kit Door Finish | Raw Steel |
| Select Kit Door Height | 9 ft |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Garrick |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 4 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Rustic Flush |
| Select Front Handle Finish | Clear Coat Raw Steel |
| Select Front Handle Size | 6 in |
| Include Lock? | None |
| Select Style | Rustic Flush |
| Select Back Handle Size | 6 in |
| Select Back Handle Finish | Clear Coat Raw Steel |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | Unfinished Stain Grade |
| Select Texture | None |
| Select Header Length FT | 8 FT |
| Select Header Length IN | 4 IN |
Reviews
There are no reviews yet.