Description
Dairy Entry Door

$2,207.00
Dairy Entry Door
| Select Wood Species | Alder |
|---|---|
| Select Sidelight Style | None |
| Include Transom Window | No |
| Add Dutch Door Shelf? | Yes |
| Select Glass Style | Frosted |
| Select Door Style | Dairy |
| Select Door Swing | Inswing |
| Select Width FT | 2 ft |
| Select Door Finish | Glaze |
| Select Door Handing | Left Handed |
| Select Height FT | 6 ft |
| Select Door Thickness | 1-3/4 in |
| Select Door Texture | None |
| Select Hinge Prep | Rustica Standard |
| Select Door Knob Boring | Yes |
| Select Door Function | Single Door |
| Select Bore Hole Backset | 2-3/4 in |
| Select Width IN | 11 in |
| Select Hanging Option | Slab |
| Select Height IN | 7 in |
| Select Double Bore (For A Deadbolt) | Yes |
| Include Dutch Door Slide Bolt? | Yes |
| Select Door Knob Boring Placement | — |
| Select Width Inch Parts | 3/4 in |
| Select Height Inch Parts | 1/4 in |
| Select Slide Bolt Finish | Flat Black |
Reviews
There are no reviews yet.