Description
Cottage Door + Stag Barn Door Hardware + Front Handle

$1,117.10
Cottage Door + Stag Barn Door Hardware + Front Handle
| Select Door Style | Cottage |
|---|---|
| Select Kit Door Height | 7 ft |
| Select Metal Finish | Raw Steel |
| Select Texture | None |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select System | Standard |
| Select Finish | Unfinished Raw Steel |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Front Handle Style | Moor |
| Add Soft Close? | No |
| Select Front Handle Finish | Unfinished Raw Steel |
| Include Lock? | None |
| Select Front Handle Size | 14 in |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 9 in |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 5 ft |
| Select Track Length IN | 2 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.