Description
Cottage Door + Spoked Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Support Header

$1,427.00
Cottage Door + Spoked Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Support Header
| Select Door Style | Cottage |
|---|---|
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Kit Door Height | 8 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Metal Finish | Flat Black |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Spoked Garrick |
| Select Wheel Style | Original Spoked |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Angle Pull Right Handed |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Include Lock? | Barn Door Hook |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | White, Paint Grade |
| Select Texture | None |
| Select Header Length FT | 6 FT |
| Select Header Length IN | 4 IN |
| Select Wheel Finish | Flat Black |
Reviews
There are no reviews yet.