Description
Cottage Door + Front Handle + Ultramodern Barn Door Hardware + Back Handle

$1,416.70
Cottage Door + Front Handle + Ultramodern Barn Door Hardware + Back Handle
| Select Door Style | Cottage |
|---|---|
| Select Kit Door Height | 8 ft |
| Select Texture | None |
| Select Front Handle Finish | Brushed Steel |
| Select System | Standard |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Finish | Brushed Steel |
| Select Hanger Style | Ultramodern |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Wheel Style | Metal Concave Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Soft Stop With Lag |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Industric |
| Include Lock? | Stainless Steel Cabin Hook |
| Select Front Handle Size | 10 in |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 5 in |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 5 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Back To Back Assembly | Yes |
| Select Wheel Finish | Flat Black |
Reviews
There are no reviews yet.