Description
Cottage Door + Front Handle + Stag Barn Door Hardware

$935.70
Cottage Door + Front Handle + Stag Barn Door Hardware
| Select Door Style | Cottage |
|---|---|
| Select Texture | None |
| Select Kit Door Height | 7 ft |
| Select Metal Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Style | Moor |
| Include Lock? | None |
| Select Front Handle Size | 10 in |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select System | Standard |
| Add Soft Close? | No |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 10 in |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 9 ft |
| Select Track Length IN | 6 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 9 |
Reviews
There are no reviews yet.