Description
Cottage Door + Front Handle + Spoked Garrick Barn Door Hardware

$1,151.00
Cottage Door + Front Handle + Spoked Garrick Barn Door Hardware
| Select Door Style | Cottage |
|---|---|
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Kit Door Height | 6 ft 8 in |
| Select Texture | Distressed |
| Select Front Handle Style | Angle Pull Left Handed |
| Select Front Handle Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Include Lock? | None |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Spoked Garrick |
| Select Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Select Wheel Style | Original Spoked |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 8 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Wall Mount Double Roller |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Select Front Handle Size | 8 in |
Reviews
There are no reviews yet.