Description
Cottage Door + Front Handle + Loft Barn Door Hardware + Back Handle

$763.00
Cottage Door + Front Handle + Loft Barn Door Hardware + Back Handle
| Select Door Style | Cottage |
|---|---|
| Select Kit Door Height | 7 ft |
| Select Metal Finish | Flat Black |
| Select Texture | None |
| Select Front Handle Style | Loft |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Include Lock? | None |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Hanger Style | Loft |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select System | Standard |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 10 in |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 5 ft |
| Select Track Length IN | 6 in |
| Select Back To Back Assembly | Yes |
| Select Front Handle Sizes | 16in |
Reviews
There are no reviews yet.