Description
Cottage Door + Classic Barn Door Hardware + Front Handle

$665.00
Cottage Door + Classic Barn Door Hardware + Front Handle
| Select Door Style | Cottage |
|---|---|
| Select Kit Door Height | 7 ft |
| Select Texture | None |
| Select System | Standard |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Hanger Style | Classic |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Add Soft Close? | No |
| Select Front Handle Style | Concord |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Include Lock? | Barn Door Hook |
| Select Front Handle Size | 6 in |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 4 in |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 4 ft |
| Select Track Length IN | 7 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Style | Classic Black Nylon |
Reviews
There are no reviews yet.