Description
Classic Barn Door Hardware + Z Door + Front Handle + Back Handle

$2,927.39
Classic Barn Door Hardware + Z Door + Front Handle + Back Handle
| Select Hanger Style | Classic |
|---|---|
| Select System | Bi Parting |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 9 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Z |
| Select Door Width IN | 3 in |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 1 in |
| Select Finish | Stain Glaze |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Texture | None |
| Select Wheel Style | Classic Black Nylon |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 12 |
| Select Front Handle Style | Studio |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 12 in |
| Include Lock? | None |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Back Handle Size | 10 in |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
Reviews
There are no reviews yet.