Description
Classic Barn Door Hardware + Ranch Door + Front Handle + Back Handle + Support Header

$3,135.89
Classic Barn Door Hardware + Ranch Door + Front Handle + Back Handle + Support Header
| Select System | Bi Parting |
|---|---|
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Hanger Style | Classic |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Select Door Style | Ranch |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 1 in |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Track Length FT | 11 ft |
| Select Track Length IN | 1 in |
| Select Wheel Style | Classic Black Nylon |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 12 |
| Select Front Handle Style | Fleur De Lis |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 6 in |
| Include Lock? | None |
| Select Style | Rustic Flush |
| Select Back Handle Size | 6 in |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | Stain Glaze |
| Select Texture | Distressed |
| Select Header Length FT | 11 FT |
| Select Header Length IN | 5 IN |
Reviews
There are no reviews yet.