Description
Classic Barn Door Hardware + Lewiston Door + Front Handle + Back Handle

$5,200.00
Classic Barn Door Hardware + Lewiston Door + Front Handle + Back Handle
| Select System | Triple Bypass |
|---|---|
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Select Door Style | Lewiston |
| Include Lock? | None |
| Select Slat Style | Vertical |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 6 in |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Hanger Style | Classic |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 15 |
| Select Track Length FT | 15 ft |
| Select Track Length IN | 3 in |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Modern Flush |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Classic Black Nylon |
| Select Door Quantity | 3 |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
Reviews
There are no reviews yet.