Description
Classic Barn Door Hardware + Lewiston Door + Front Handle

$1,537.00
Classic Barn Door Hardware + Lewiston Door + Front Handle
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Lewiston |
| Include Lock? | None |
| Select Slat Style | Horizontal |
| Add Soft Close? | No |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 1 in |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 1 in |
| Select Hanger Style | Classic |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 2 in |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 12 in |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Studio |
| Select Wheel Style | Classic Black Nylon |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
Reviews
There are no reviews yet.