Description
Classic Barn Door Hardware + Handle + Flush Handle + Lock + Support Header

$350.00
Classic Barn Door Hardware + Handle + Flush Handle + Lock + Support Header
| Hardware System | Standard |
|---|---|
| Hardware Style | Classic |
| Track Length FT | 5 ft |
| Hardware Finish | Bronze |
| Soft Closure System | No |
| Pre Drill? | YES |
| Door Guide | L Floor Guide |
| Track Length IN | 6 in |
| Handle Style | Transitional |
| Flush Handle Finish | Bronze |
| Select Size | 10.5 in |
| Select Style | Flush |
| Style | Hook And Eye Latch |
| Select Header | Support Header |
| Select Header Finish | Unfinished Stain Grade |
| Select Header Texture | None |
| Select Header Length FT | 5 ft |
| Select Header Length IN | 8 in |
Reviews
There are no reviews yet.