Description
Classic Barn Door Hardware + 5 Panel Door

$1,329.00
Classic Barn Door Hardware + 5 Panel Door
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Hanger Style | Classic |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Stop Style | Soft Stop With Lag |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Door Style | 5 Panel |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Thickness | 1-3/4 IN |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Inserts | Wood |
| Select Texture | None |
| Select Finish | Unfinished |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 3 in |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 6 in |
| Select Wheel Style | Classic Black Nylon |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 4 |
Reviews
There are no reviews yet.