Description
Chateaux Door + Top Mount Spoked Garrick Barn Door Hardware + Support Header

$2,001.00
Chateaux Door + Top Mount Spoked Garrick Barn Door Hardware + Support Header
| Select Door Style | Chateaux |
|---|---|
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 7 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 11 in |
| Select Door Frame / Grid Finish | Flat Black |
| Select Pull Side | Left |
| Select Glass Style | Frosted |
| Select Door Pull Style | Carriage + Cargo |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Top Mount Spoked Garrick |
| Select Wheel Style | Original Spoked |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 9 ft |
| Select Track Length IN | 4 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Finish | Flat Black |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | Unfinished Paint Grade |
| Select Texture | None |
| Select Header Length FT | 10 FT |
| Select Header Length IN | 0 IN |
Reviews
There are no reviews yet.