Description
Cathedral Barn Door Hardware + Stable Door

$2,305.80
Cathedral Barn Door Hardware + Stable Door
| Select System | Bi Parting |
|---|---|
| Select Hanger Style | Cathedral |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length IN | 8 in |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Style | Stable |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Width IN | 8 in |
| Select Door Width FT | 1 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Finish | Barn Grey |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Texture | None |
| Add Soft Close? | No |
Reviews
There are no reviews yet.