Description
Canter Door + Buck Barn Door Hardware + Support Header

$2,072.00
Canter Door + Buck Barn Door Hardware + Support Header
| Select Door Style | Canter |
|---|---|
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Frame / Grid Finish | White |
| Select Door Pull Style | Aspect + Aspect |
| Select Pull Side | Left |
| Select Door Height IN | 1 in |
| Select Glass Style | Retro |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Wheel Style | Slyder MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 8 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Finish | White |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | White, Paint Grade |
| Select Texture | None |
| Select Header Length FT | 8 FT |
| Select Header Length IN | 4 IN |
Reviews
There are no reviews yet.