Description
Canter Door + Buck Barn Door Hardware

$3,468.55
Canter Door + Buck Barn Door Hardware
| Select Door Style | Canter |
|---|---|
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Door Frame / Grid Finish | Flat Black |
| Select Glass Style | Frosted |
| Select Door Pull Style | Carriage + Cargo |
| Select Pull Side | Bi Parting |
| Select System | Bi Parting |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Slyder MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Track Length FT | 16 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Wheel Finish | Flat Black |
| Add Soft Close? | Yes |
Reviews
There are no reviews yet.