Description
Buck Barn Door Hardware + Z Door + Front Handle

$2,456.80
Buck Barn Door Hardware + Z Door + Front Handle
| Select System | Bi Parting |
|---|---|
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Style | Z |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Include Lock? | None |
| Select Front Handle Style | Valley |
| Select Front Handle Size | 6 in |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Texture | Weathered |
| Select Finish | Unfinished |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 2 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 8 in |
| Select Track Length FT | 8 ft |
| Select Track Length IN | 2 in |
Reviews
There are no reviews yet.