Description
Buck Barn Door Hardware + Summerhouse Barn Door Door

$1,242.00
Buck Barn Door Hardware + Summerhouse Barn Door Door
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable Standard |
| Select Door Style | Summerhouse Barn Door |
| Add Soft Close? | No |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Texture | None |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 11 in |
| Select Wheel Style | Metal MK2 Barn Door Wheel |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Track Length FT | 9 ft |
| Select Track Length IN | 10 in |
| Select Wheel Finish | Unfinished Look |
| Select Finish | Brushed Steel |
| Select Additional Hangers | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.