Description
Buck Barn Door Hardware + Scallop Door + Support Header

$4,194.05
Buck Barn Door Hardware + Scallop Door + Support Header
| Select System | Bi Parting |
|---|---|
| Select Door Style | Scallop |
| Add Soft Close? | No |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 6 in |
| Select Material | MDF |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Texture | None |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Header Length FT | 10 FT |
| Select Header Length IN | 4 IN |
| Select Frame Finish | Flat Black |
| Select Track Length FT | 10 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Pull Side | Bi Parting |
| Select Door Pull Style | Grain + Grain |
Reviews
There are no reviews yet.