Description
Buck Barn Door Hardware + Retreat Door + Front Handle + Support Header

$1,434.00
Buck Barn Door Hardware + Retreat Door + Front Handle + Support Header
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Retreat |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Glass Style | Clear |
| Select Door Frame / Grid Finish | Unfinished Raw Steel |
| Select Pull Side | Left |
| Select Door Pull Style | Carriage + Cargo |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 6 in |
| Include Lock? | None |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Finish | Unfinished Stain Grade |
| Select Texture | None |
| Select Header Length FT | 6 FT |
| Select Header Length IN | 0 IN |
Reviews
There are no reviews yet.